Üniversitemiz ile Özbekistan arasında akademik iş birliği protokolü imzalandı
23 Temmuz 2019 20:14

Üniversitemiz ile Özbekistan Ali Şir Nevai Taşkent Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi arasında akademik iş birliği protokolü imzalandı.

Sheraton Otel’de, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye-Özbekistan İş Forumu’nda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Özbekistan Başbakan Yardımcısı Elyor Ganiyev katılımcılara hitap etti. Türkiye-Özbekistan İş Forumu, ikili ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirildi. Bu kapsamda Üniversitemiz ile Özbekistan Ali Şir Nevai Taşkent Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi arasında akademik iş birliği protokolü imzalandı.

Programa, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Aydın Karapınar, Özbekistan Orta ve Yüksek Öğretim Bakan Yardımcısı Begimkulov Uzokboy Shoimkulovich, Ali Şir Nevai Taşkent Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Zaynabidin Abdirashidov, Üniversitemiz Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Figen Zaif, Edebiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Veli Savaş Yelok ve Öğretim Görevlisi Dr. Tuba Yumuşak katıldı.

Protokol, Türkiye ve Özbekistan arasında mevcut kültürel ve kardeşlik ilişkilerinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla “Seyahat Yönetimi ve Turizm Rehberliği” ile “Bilgisayar Grafikleri ve Medya Tasarımı”na ilişkin lisansüstü öğrencilerine yönelik olarak imzalandı.

Haber: Fatma Sena Yaman

Fotoğraf: Deniz Sağbaş