Üniversitemiz iş birliği ile Moskova’da sergi
02 Temmuz 2019 11:18

Üniversitemizin Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından Moskova Yunus Emre Enstitüsü ve Moskova Türkiye Büyükelçiliği iş birliği ile Rusya-Türkiye Kültür ve Turizm Yılı kapsamında “Geleneksel Türk Sanatları Atölye Çalışması ve Sergi” programı Moskova’da gerçekleştirildi.

Sergi ve açılış konuşmasını Moskova Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ömer Özkan ve Moskova Türkiye Büyükelçisi Mehmet Samsar’ın yaptığı “Geleneksel Türk Sanatları Atölye Çalışması ve Sergi” programı kapsamında katılımcılar faaliyet süresince eserleri yakından inceleme fırsatı bulup aynı zamanda da söz konusu sanat dallarını ustaları eşliğinde tecrübe edinip kişisel sergiler ve workshoplara yoğun ilgi gösterdiler.

Program kapsamında Üniversitemizin Sanat ve Tasarım Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Aysen Soysaldı kişisel “Halı-Kilim Fotoğraf Sergisi”, Prof. Dr. Hürrem Sinem Şanlı kişisel “Keçe Sergisi” ve “Keçe Workshop”, Dr. Öğr. Üyesi Pınar Toktaş kişisel “Tezhip Sergisi”, “Ebru Workshop” ve “Tezhip Workshop”, Dr. Öğretim Üyesi S. Bilge Karaöz kişisel “Minyatür Sergisi”, “Minyatür Workshop” ve “Kat-ı Workshop” çalışması yaptılar.

Haber: Fatma Sevinç Çetin