Üniversitemiz ve PTT A.Ş. iş birliği protokolü imzaladı
13 Aralık 2018 14:01

Üniversitemiz ve Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) arasındaki iş birliği protokolü, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Tekin ve PTT A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik imzaladı.

Toplantıya, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Aydın Karapınar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Üzülmez ve idari personelimiz ile PTT A.Ş. Genel Müdür Yardımcıları Osman Çetinkaya ve Yusuf Canbolat katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Tekin, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nin, çok köklü eğitim kurumlarının bir araya gelerek oluşturduğu bir yapı olduğunu belirtti. Rektör Tekin, Üniversitemizin, sosyal bilimler, sanat ve kültür alanında Türkiye’nin akademik birikimine katkı yapmayı kendisine hedef edindiğini söyleyerek, şöyle konuştu:

“Biz bu misyonumuzla, hem PTT’ye hem de PTT dışındaki diğer kamu kurum ve kuruluşlarına, üniversitemizde öğretilen akademik bilgiyle ve üretimle çok ciddi katkılar yapacağımıza inanıyoruz. Bu kapsamda da başka kamu kurumlarıyla bu birikimlerimizi ve üretimlerimizi paylaşmak üzerine çok değişik protokoller imzalayacağız. Bunun başlangıcını PTT ile yaptık. PTT bu anlamda bizim öğrencilerimizin ve öğretim üyelerimizin, hem kampüsteki yaşamını kolaylaştıracak hem de burada üretilen akademik birikimi, kendi bünyesinde kullanabilecek şekilde bir protokol organize edildi.”

Rektör Prof. Dr. Tekin, protokolde emeği geçenlere ve PTT A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Bozgeyik’e Üniversitemiz adına teşekkür etti.

PTT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik ise protokolün, Türkiye’nin iki kadim kuruluşu arasında imzalanan bir iş birliği protokolü olduğunu belirterek, “Bu yapılan çalışma sonrasında, bir taraftan PTT’nin hizmetlerinden gerek üniversitemiz kurumsal anlamda, gerek üniversitemizde okuyan gençlerimiz ve bu hizmetlerden hocalarımızın indirimli bir şekilde sipariş edebilecekleri bir iş birliğini konuşuyoruz” diye konuştu.

Bir dünya markası olma yolunda ilerleyen PTT’nin, daha da hızlanacağını dile getiren Bozgeyik, “Çalışmayla bu güzel üniversitemizde okuyan gençlerimiz hem ülkelerine katkıda bulunmuş olacaklar hem de iletişimden, ulaşımdan, kargo alanında da önemli bir şekilde kendi bütçelerine katkıda bulunarak ailelerine destek vermiş olacaklar. Nihai hedefimiz insanımızın huzuru, sağlığı, daha iyi yaşam kalitesi için bir iş birliği yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Bozgeyik, Rektörümüze, hocalarımıza ve projede emeğe geçenlere teşekkür etti.

Üniversitemiz ve PTT A.Ş. arasında, şu konularda iş birliği yapılacak:

 1. Kargo/kurye diğer kayıtlı ve kayıtsız gönderilen PT iş yerlerinden kabul ve sevki uygun görülen yerlere PTT şubesi ve PTT Matik kurulması,
 2. Yapılacak olan kargo/kurye anlaşmasından üniversite personeli ve öğrencilerinin de yararlanması,
 3. Kampüs içerisinde uygun görülen yerlere PTT Kargomat kurulması,
 4. Kampüs içerisinde üniversitenin ve PTT A.Ş.’nin uygun gördüğü alana Posta Kahvesi açılması,
 5. Kampüs içerisinde uygun görülen yerlerde PTTCell ve diğer hizmetlerimizin reklam ve görsellerinin kullanılması,
 6. Hacı Bayram Veli Üniversitesi logosu ve Rektör adına kişisel pul basılması,
 7. Tebligat ve elektronik yazışmalar için PTT Kep aboneliğinin yapılması,
 8. E-fatura işlemlerinin PTT tarafından yapılması,
 9. Üniversitede baskı işlemlerinin Birleşik Posta ile yapılarak bu sayede üniversitenin baskı, ambalajlama ve postalama maliyetlerinin asgari seviyeye indirilmesi,
 10. Yemekhaneler, kantinler ve diğer sosyal alanlarda tanıtım amaçlı stant kurulması,
 11. Üniversite ile Arge ve diğer bilimsel çalışmalarda uygun zaman dilimlerinde ortak çalışma yapılması,
 12. PTT Kampüs Kart uygulaması ile üniversite öğrencileri ve personeli ile kimlik kartı verilmesi ile üniversite içi kart uygulamalarının hayata geçilmesi,
 13. PTT A.Ş.’nin gerçekleştirileceği sınavlar hususunda ortak çalışma yapılması.

 

Haber: Fatma Sena YAMAN

Fotoğraf: Bahar ŞAHİN